Rok 1953

1953

7.hasičský ples se konal v měsíci leden v jídelně Severočeských papíren. Členové sboru zhotovili z prken získaných z odpadních beden, taneční parket. K tanci hrála hudba p.Fryče z Budyně n.O.

Výroční členská schůze se konala opět v restauraci „Na Slovance“. Ve zprávě bylo konstatováno, že činnost sboru se zlepšila. Ve výboru došlo ku změně a to : jako jednatel byl zvolen Karel Maršál, organizačním referentem Bedřich Škoda a jako referent pro prevenci Frant.Těšinský.

Okresní národní výbor předal sboru do užívání dopravní vůz PRAGA RN včetně přenosné motorové stříkačky s celým vybavením. Auto je určeno hlavně pro potřeby CO.

Členové sboru se zúčastnili oslav 1.máje v pracovním stejnokroji a s požární technikou.

Dne 20.7.1953 se konalo okresní kolo cvičení dorostu v Roudnici n.L., kterého se zúčastnilo i naše družstvo.

Po dobu žní se konaly žňové hlídky. Členové hlídek se zdržoval v místnostech samarity. Při této činnosti bylo celkem odpracováno 280 hodin.

Během roku se uskutečnila směna peněz. Za dosavadních 50,- Kčs se obdrželo 1,- Kčs nové měny.